Aktualności

XIX BeskidianAthletic

„Zadanie dofinansowane jest ze środków budżetu Gminy Skoczów w ramach konkursu dotacyjnego na rok 2020" .

Tradycyjnie jak co roku zawodnicy sekcji LA wzięli udział w zawodach lekkoatletycznych pod nazwą - BeskidianAthletic. Impreza organizowana od 19 lat przez klub KS Sprint Bielsko-Biała cieszy się bardzo dużą popularnością. Podopieczni trenera Z. Kołodziejczyka po wakacyjnej przerwie zaprezentowali się bardzo dobrze osiągając wiele życiowych rekordów a kilku zawodników zdobyło wyniki na poziomie klas sportowych. Gratulujemy .

Czytaj więcej: XIX BeskidianAthletic

Zawody memoriałowe w Chorzowie.

„Zadanie dofinansowane jest ze środków budżetu Gminy Skoczów w ramach konkursu dotacyjnego na rok 2020" .

Po krótkiej przerwie na stadiony wróciła rywalizacja lekkoatletów. Nasze starty rozpoczęliśmy od udziału w Memoriale Haliny Richter - Góreckiej, który odbył się 22 sierpnia b.r. w Chorzowie. Z tych zawodów przywieźliśmy 2 medale. Złoty zdobył Sebastian Libura, który wygrał bieg młodzików (U16) na dystansie 100 m a tuż za nim ze srebrnym medalem ukończył bieg jego brat Jakub. Pozostali nasi zawodnicy również zaprezentowali się na bardzo dobrym - życiowym poziomie, zwłaszcza Krzysztof Biedrawa, który w swoim pierwszym w życiu starcie na 1000 m uzyskał bardzo dobry wynik na poziomie 5 kl. sportowej. Wyniki:

Czytaj więcej: Zawody memoriałowe w Chorzowie.

Ogólnopolski Finał LDK. Cup 2020 - Włocławek.

Dwóch naszych zawodników zostało powołanych do Kadry Śląska na ogólnopolski finał zawodów rozgrywanych w ramach prowadzonego przez PZLA  projektu LDK (Lekka atletyka Dla Każdego). Zawody odbyły się 20 sierpnia b.r. we Włocławku. Bracia Jakub i Sebastian Libura zaprezentowali się bardzo dobrze rywalizując obaj na dystansie 100 m w kategorii wiekowej U16 (młodzik). Obaj zakwalifikowali się z eliminacji do biegu finałowego w którym kolejno: Jakub z czasem 11.54 finiszował na 4 miejscu a Sebastian z czasem 11.55 zajął miejsce 6. Ogólnie reprezentacja Śląska zakończyła rywalizację województw na 3 miejscu. Gratulujemy.

Mistrzostwa Polski w biegu alpejskim.

Podopieczny trenera Z. Kołodziejczyka - Marcin Kędzior wziął udział w rozgrywanych 15 sierpnia b.r. w Wiśle Łabajowie - Mistrzostwach Polski w biegu alpejskim. Marcin w kategorii U16 na dystansie 2 km z czasem 13 min i 25 sek. finiszował na 9 miejscu. Gratulujemy.

Lekkatletyczny miting w Częstochowie.

„Zadanie dofinansowane jest ze środków budżetu Gminy Skoczów w ramach konkursu dotacyjnego na rok 2020" .

26 lipca grupka naszych biegaczy wzięła udział w mitingu rozgrywanym na stadionie "Budowlanych" w Częstochowie. Udział w zawodach był szansą na sprawdzenie stanu obecnej formy. Kilku zawodnikom udało się poprawić dotychczasowe rekordy życiowe co optymistycznie nastraja przed drugą - jesienną częścią sezonu.

Czytaj więcej: Lekkatletyczny miting w Częstochowie.

Jesteś tutaj: Start