Aktualności

Ciężka praca - popłaca.

Chyba byliśmy grzeczni skoro odwiedziły nas Mikołaje ? :)

VI Ogólnopolski Halowy Finał Czwartków LA - Spała 2021

Bardzo udanie zakończyliśmy mijający sezon 2021 r. Na ostatnie tego sezonu oficjalne zawody pojechaliśmy do Spalskiego Ośrodka Przygotowań Olimpijskich aby wziąść udział w VI Halowym Finale Czwartków Lekkoatletycznych. Nasza skromna 3-osobowa ekipa zaprezentowała się bardzo udanie. Startująca w biegu na 600 m w roczniku 2009 - Amelia Macieiczek zajęła 2 miejsce z czasem /1.44,79/  i był zaledwie 0,02 sek gorszy od zwyciężczyni tego biegu.

 Na tym samym dystansie biegnąca w drugiej serii Antonina Rakus wygrała swój bieg ale uzyskany czas /1.52,59/ sklasyfikował ją na miejscu piątym. Natomiast Piotr Matuszny rywalizujący z chłopakami rocznika2009 na dystansie 1000m zakończył swój udział w zawodach na 7 miejscu z czasem - 3.21,80.

93.PZLA MP w Biegach Przełajowych - Tomaszów Lubelski

"Zadanie dofinansowane jest ze środków budżetu Gminy Skoczów w ramach konkursu dotacyjnego na rok 2021" .

27 listopada b.r. w Tomaszowie Lubelskim zostały przeprowadzone Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych dla zawodników z kategorii wiekowych senior, młodzieżowiec i juniorzy. W rywalizacji wzięli udział również zawodnicy naszej pogórskiej sekcji. Najlepiej zaprezentowała się biegająca w kat. U20 - Julia Chromik, która na dystansie 4 km ukończyła bieg na 8 miejscu. Nasi juniorzy młodsi (U18) debiutujący na mistrzowskich trasach poradzili sobie również całkiem dobrze. Ania Szoska ukończyła bieg na 3 km na 36 miejscu a Marcin Kędzior w biegu na 5 km był 24. Gratulacje!!!

Przełajowe Mistrzostwa Śląska U18 / U20 i Seniorzy - Bytom 2021

"Zadanie dofinansowane jest ze środków budżetu Gminy Skoczów w ramach konkursu dotacyjnego na rok 2021" .

20 listopada b.r. w Bytomiu przeprowadzone zostały Mistrzostwa Śląska w Biegach Przełajowych dla kategorii juniorowskich i seniorów, odbyły się również towarzysko biegi dla młodzików z programu LDK. Nasza pogórska ekipa ponownie nie zawiodła i przywiozła z tej imprezy dwa medale. Srebrny krążek i tytuł wicemistrzyni Śląska wywalczyła Julia Chromik startująca w kat. U20 na dystansie 2 km oraz medal brązowy po zaciętym finiszu zdobył Marcin Kędzior w grupie wiekowej U18 startujący również na 2 km. Pozostałe wyniki naszych reprezentantów:

Czytaj więcej: Przełajowe Mistrzostwa Śląska U18 / U20 i Seniorzy - Bytom 2021

Sukces !!! Sukces !!! Sukces !!!

"Zadanie dofinansowane jest ze środków budżetu Gminy Skoczów w ramach konkursu dotacyjnego na rok 2021" .

Sukcesem zakończył się udział naszej reprezentacji w rozegranych 13 listopada b.r. Mistrzostwach Śląska w Biegach Górskich. Były to zawody rozgrywane w stylu alpejskim /czyli start na dole a meta na górze/ na krótkim dystansie.  Wiele indywidualnych sukcesów naszych poszczególnych zawodników złożyło się na  końcowe osiągnięcie jakim było wygranie klasyfikacji drużynowej tych Mistrzostw. Na sukces zapracowali wszyscy ale warto w szczególny sposób wspomnieć indywidualnych medalistów tych zawodów. Julia Chromik - złoty medal w kat. U20 /dystans 1600m/; Amelia Macieiczek - złoty medal w kat. U14 /dystans 800m/; Ania Szoska - złoty a Aleksandra Bednarz - brązowy medal w kat. U18 /dystsn1600m/; Kamila Andrzejewska - srebrny medal w kat.U16 /dystans 1600m/; Mikołaj Pisz - srebrny medal w kat. U16 /dyst.1600m/; Marcin Kędzior - srebrny medal w kat. U18 /1600m/; Zofia Madej - brązowy medal w kat. U12 /dystans 600m/. Skład drużyny uzupełnili jeszcze zdobywając cenne punkty do klasyfikacji końcowej: Kamila Gogółka, Beniamin Krzak, Piotr Matuszny, Klaudia Gruszczyk, Szymon Sikora i Dawid Knyps. LKS Pogórze - Drużynowym Mistrzem Śląska w Biegach Górskich !!!  Gratulacje !!!

Jesteś tutaj: Start