Aktualności

45 Cross Mysłowicki

"Zadanie dofinansowane jest ze środków budżetu Gminy Skoczów w ramach konkursu ofert na rok 2017"

Końcówka lutego to zarazem początek sezonu biegów przełajowych. Grupka naszych pogórskich biegaczek wzięła udział w jednej z najstarszych imprez przełajowych w Polce - 45-edycji Crossu w Mysłowicach. najlepiej z naszej grupy spisała się Julka Chromik, która w biegu młodziczek na dystansie 1 km dotarła do mety na wysokiej 7 pozycji.

Pozostałe wyniki:

Czytaj więcej: 45 Cross Mysłowicki

Halowe Mistrzostwa Śląska dzieci młodszych i starszych - Racibórz.

"Zadanie dofinansowane jest ze środków budżetu Gminy Skoczów w ramach konkursu ofert na rok 2017"

Halowy sezon startów lekkoatletycznych naszej sekcji zbliża się do końca. Do tej pory najmłodsi lekkoatleci pogórskiego klubu dwukrotnie zaprezentowali się na tartanie hali sportowej w Brzeszczach (wyniki tych zmagań znajdują się we wcześniejszym artykule). Stary te  były sprawdzianem przed najważniejszymi tegorocznymi zawodami halowymi, a mianowicie Mistrzostwami Śląska Dzieci Starszych i Młodszych, które odbyły się 18 lutego (sobota) w Raciborzu. W rywalizacji wzięło udział jedenaścioro wychowanków naszego klubu. Reprezentujący barwy LKS Pogórze zawodnicy spisali się bardzo dobrze, osiągając wielokrotnie najlepsze tegoroczne wyniki, a także sięgając po najcenniejsze krążki. Tytuł Mistrza Śląska na 60m dzieci młodszych wywalczył Szymon Ogiegło i ten sam zawodnik został wicemistrzem Śląska w skoku w dal dzieci młodszych. Bogaty: wideo- i fotoreportaż z tej imprezy znajdziecie jak zwykle dzięki Bartkowi Kukuczowi na stronie portalu OX.  Wyniki naszych reprezentantów:

Czytaj więcej: Halowe Mistrzostwa Śląska dzieci młodszych i starszych - Racibórz.

OSTRAWA - Halowe MIstrzostwa Śląska w LA

"Zadanie dofinansowane jest ze środków budżetu Gminy Skoczów w ramach konkursu ofert na rok 2017"

Halowe Mistrzostwa Śląska w LA dla kategorii wiekowych: młodzik, junior młodszy, junior i senior zostały kolejny raz przeprowadzone na pięknych obiektach lekkoatletycznych - CEZ Arena w Ostrawie - 01.02.2017 r. nasza 11-sto osobowa ekipa zaprezentowała się całkiem dobrze ale niekwestionowaną gwiazdą tego dnia był nasz młodzik - podopieczny trenera Z. Kołodziejczyka - Kamil Wilczyński, który dwukrotnie stawał na najwyższym stopniu podium odbierając złote medale za bieg na 60 m oraz za skok w dal. Bogaty foto i video - reportaż z tych zawodów znajdziecie na stronie portalu ox.pl .  Wyniki naszych reprezentantów:

Czytaj więcej: OSTRAWA - Halowe MIstrzostwa Śląska w LA

Halowy początek sezonu lekkoatletów.

"Zadanie dofinansowane jest ze środków budżetu Gminy Skoczów w ramach konkursu ofert na rok 2017"

Trzykrotnie startowali nasi lekkoatleci w zawodach halowych organizowanych przez UKS w Brzeszczach /woj. małopolskie/. Ze względu na specyfikę hali w zawodach wzięli głównie udział sprinterzy, skoczkowie w dal i miotacze. Niestety biegi okrężne nie mieszczą się na tej hali sportowej.  W pierwszym mitingu rozegranym 15 stycznia b.r. udział wziął tylko Kamil Wilczyński bardzo udanie rozpoczynając sezon od "życiówki" na 60 m - 7.38 sek. Wiele bardzo dobrych rezultatów na poziomie PB padło również w kolejnych mitingach 22 i 29 stycznia.  Wyniki naszych reprezentantów:

Czytaj więcej: Halowy początek sezonu lekkoatletów.

Treningowe podsumowanie roku u lekkoatletów.

Tradycji stało się zadość i kolejny raz lekkoatleci  naszego klubu, ci obecni jak i ich starsi koledzy i koleżanki oraz zaprzyjaźnieni z nami biegacze innych klubów / UKS Brenna-Górki / postanowili w ostatnim dniu roku 2016 czyli w Sylwestra zdobyć szczyt góry - Równica. Trening zaczęliśmy jak zawsze od Hermanic biegnąć do Ustronia - Brzegów do wiaduktu. Tam na moście po krótkiej gimnastyce grupa ponad dwudziestoosobowa zaczęła wspinaczkę drogą do parkingu na Równicy by tam po krótkiej przerwie wrócić znów do Hermanic  i już w gościnnych progach trenera Z. Kołodziejczyka poopowiadać i powspominać miniony 2016 r snując jednocześnie plany na nowy nadchodzący 2017 r.

Jesteś tutaj: Start