Aktualności

Przełajowe Mistrzostwa Śląska - 2019.

 Zadanie dofinansowane jest ze środków budżetu Gminy Skoczów w ramach konkursu dotacyjnego na rok 2019”.

9 marca b.r. ponownie na trasach przełajowych w Mysłowicach obyły się zawody szczebla wojewódzkiego w biegach przełajowych.  Nasza 11-to osobowa ekipa przywiozła z tych zawodów dwa srebrne medale. Mikołaj Pisz startujący w kat. dzieci starszych  na dyst. 1 km stanął na drugim stopniu podium podobnie jak jego klubowa koleżanka - Julia Chromik, która w j. młodszych na dyst. 3 km również finiszowała na 2 miejscu.

Pozostałe wyniki:

Czytaj więcej: Przełajowe Mistrzostwa Śląska - 2019.

47 Cross Mysłowicki.

 Zadanie dofinansowane jest ze środków budżetu Gminy Skoczów w ramach konkursu dotacyjnego na rok 2019”.

2 marca b.r.  na trasach przełajowych w Mysłowicach odbyła się kolejna 47 - edycja jednego z najstarszych biegów przełajowych rozgrywanych w powojennej Polsce. Na starcie nie zabrakło reprezentantów naszej sekcji. Najlepiej spisał się startujący w kat. Dzieci Starszych - Mikołaj Pisz, który wygrał swój bieg na dystansie 1 km. Wysokie miejsca zajęły jeszcze dwie juniorki: Julia Chromik zajęła 4 miejsce w biegu na 2 km a Asia Sikora była 5 na dystansie 3 km.

Halowe Mistrzostwa Polski U18 - Toruń 2019

W dniach 8-10.02.2019 r. na pięknej hali sportowej w Toruniu odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski w LA w kat. wiekowych U18 i U20. W zawodach wzięła udział dwójka naszych reprezentantów. Kamil Wilczyński po emocjonujących kwalifikacjach na 60 m w których ustanowił rekord życiowy (7,15) awansował do biegu finałowego, w którym zajął bardzo wysokie - 5 miejsce z nową "życiówką" - 7,12. W biegu na dystansie 1000 m wystąpiła Julia Chromik uzyskując czas 3:09.43 co dało jej w końcowej klasyfikacji 13 miejsce w Polsce. Gratulujemy .

HALOWE MISTRZOSTWA ŚLĄSKA w LA

Zadanie dofinansowane jest ze środków budżetu Gminy Skoczów w ramach konkursu dotacyjnego na rok 2019”.

Lekkoatleci jak co roku rozpoczęli sezon od starów halowych. Najpierw jako jedyny Kamil Wilczyński wystartował w Brzeszczach 12 i 19 stycznia b.r. w biegu na 60 m. a następnie kilkuosobowa reprezentacja naszych juniorów wzięła udział w Halowych Mistrzostwach Śląska rozgrywanych w Ostrawie. Medalowy występ zaliczył w tych zawodach K. Wilczyński wygrywając najpierw swój bieg eliminacyjny czasem 7.26 by następnie w finale sięgnąć po brązowy medal i nowy rekord życiowy  - 7.19 sek. Nieco mniej szczęścia miały juniorki bo zarówno Julia Chromik (1000 m - 3:07.98)   jak i Joanna Sikora (1000 m - 3:12.45) ukończyli swoje  biegi tuż za podium na 4 miejscach. Patryk Kamel (1000 m - 2:51.93 ) zakończył zawody na 5 miejscu a najmłodsza w grupie Roksana Szczypka była 7na 600 m (1:49.69). Wszyscy podopieczni trenera Z. Kołodziejczyka uzyskali wyniki na poziomie nowych rekordów życiowych i jest to bardzo dobry prognostyk przed zbliżającym się sezonem biegów przełajowych jak i startów letnich. Gratulujemy !!!

Sezon 2019 czas zacząć .

Tym razem w  święto Trzech Króli  grupka lekkoatletów naszej sekcji wraz z kilkoma zaprzyjaźnionymi miłośnikami biegania spotkała  się na wspólnym treningu. Jest to okazja nie tylko do zadbania o zdrowie ale również do powspominania minionego sezonu i snucia planów na ten nadchodzący rok. Jak zawsze trasa biegu wiodła od Hermanic przez Ustroń Brzegi i od wiaduktu drogą do parkingu na Równicy po czym grupa zbiegała czerwonym szlakiem przez Zawodzie z powrotem do Hermanic.

 

Jesteś tutaj: Start