Aktualności

Sekcja LA - podsumowanie sezonu 2017.

Za nami kolejny - 22 już sezon działalności naszej sekcji LA. Jak każdy miniony obfitował tak w sukcesy jak i porażki choć tych pierwszych mam wrażenie było znacznie więcej. Tak więc może pokrótce spróbujmy przyjrzeć się temu co za nami.

Podczas sezonu halowego na zawodach rangi mistrzowskiej zdobyliśmy 4 medale. 2 złote wywalczył młodzik -  Kamil Wilczyński  (60 m -7,35 i w skoku w  dal - 5,75 - Ostrawa 01.02.2017). 1 złoty medal na 60 m i 1 srebrny w skoku w dal zdobył startujący w kat. dzieci - Szymon Ogiegło podczas Mistrz. Śląska Dzieci w LA - Racibórz 18.02.2017 r. Podczas sezonu wiosennych biegów przełajowych na trasach w Mysłowicach ( Mistrz. Śląska w Biegach Przełajowych 04.03.2017) i w Korfantowie /opolskie ( Międzywoj. Mistrz. Młodzików w Przełajach 18.03.2017) brylowała nasza młodziczka - Julia Chromik zdobywając w obu imprezach srebrne medale.

Czytaj więcej: Sekcja LA - podsumowanie sezonu 2017.

Miting LA - Rybnik

"Zadanie dofinansowane jest ze środków budżetu Gminy Skoczów w ramach konkursu ofert na rok 2017"

Zawodnicy sekcji LA zakończyli sezon startów na bieżni biorąc udział 7 października w mitingu LA w Rybniku. Mimo że to końcówka sezonu to jeszcze udało się kilku osobom ustanowić nowe "życiówki" a trójka naszych reprezentantów stawało na podium czego serdecznie gratulujemy. Teraz przed lekkoatletami krótki okres roztrenowania i niebawem ruszają oni z przygotowaniami do nowego sezonu.

Czytaj więcej: Miting LA - Rybnik

VII Skoczowskie Czwartki LA - 3 runda

"Zadanie dofinansowane jest ze środków budżetu Gminy Skoczów w ramach konkursu ofert na rok 2017 oraz - Starostwa Powiatowego w Cieszynie."

4 października rozegraliśmy trzecia i zarazem ostatnią tej jesieni rundę Czwartków Lekkoatletycznych. Na półmetku naszych zmagań na prowadzeniu umacnia się drużyna z SP 2 Brenna przed Pogórzem i Strumieniem ale niewielką  stratę do podium ma również szkoła nr 1 z Brennej. Tak więc wszystko przed nami. Kolejne lekkoatletyczne zmagania już na wiosnę.

Czytaj więcej: VII Skoczowskie Czwartki LA - 3 runda

VII Skoczowskie Czwartki LA - 2 runda

"Zadanie dofinansowane jest ze środków budżetu Gminy Skoczów w ramach konkursu ofert na rok 2017 oraz - Starostwa Powiatowego w Cieszynie."

Za nami 2 runda zawodów lekkoatletycznych dla najmłodszych. Rywalizacja przebiega bardzo interesująco i zacięcie pomiędzy kilkoma drużynami. Zespołowo ponownie najlepszą szkołą okazała się SP 2 Brenna przed SP Strumień i  SP 1 Brenna.

Czytaj więcej: VII Skoczowskie Czwartki LA - 2 runda

Mistrzostwa Polski Młodzików w LA

"Zadanie dofinansowane jest ze środków budżetu Gminy Skoczów w ramach konkursu ofert na rok 2017"

Swój życiowy sukces odniósł podopieczny trenera Zdzisława Kołodziejczyka - Kamil Wilczyński, który podczas rozgrywanych w dniach 23-24.09.2017 r w Białej Podlaskiej Mistrzostw Polski Młodzików ( Mały Memoriał J. Kusocińskiego) w biegu na 100 metrów zdobył brązowy medal. Kamil wygrał  swój bieg eliminacyjny z czasem 11,40 i był to 3 czas eliminacji. W biegu finałowym zawodnik naszej sekcji potwierdził swoją wysoką formę i  finiszował z czasem - 11,29 przy niesprzyjającym wietrze w.-1.1.

 

Jesteś tutaj: Start