Aktualności

HALOWE MISTRZOSTWA ŚLĄSKA w LA

Zadanie dofinansowane jest ze środków budżetu Gminy Skoczów w ramach konkursu dotacyjnego na rok 2019”.

Lekkoatleci jak co roku rozpoczęli sezon od starów halowych. Najpierw jako jedyny Kamil Wilczyński wystartował w Brzeszczach 12 i 19 stycznia b.r. w biegu na 60 m. a następnie kilkuosobowa reprezentacja naszych juniorów wzięła udział w Halowych Mistrzostwach Śląska rozgrywanych w Ostrawie. Medalowy występ zaliczył w tych zawodach K. Wilczyński wygrywając najpierw swój bieg eliminacyjny czasem 7.26 by następnie w finale sięgnąć po brązowy medal i nowy rekord życiowy  - 7.19 sek. Nieco mniej szczęścia miały juniorki bo zarówno Julia Chromik (1000 m - 3:07.98)   jak i Joanna Sikora (1000 m - 3:12.45) ukończyli swoje  biegi tuż za podium na 4 miejscach. Patryk Kamel (1000 m - 2:51.93 ) zakończył zawody na 5 miejscu a najmłodsza w grupie Roksana Szczypka była 7na 600 m (1:49.69). Wszyscy podopieczni trenera Z. Kołodziejczyka uzyskali wyniki na poziomie nowych rekordów życiowych i jest to bardzo dobry prognostyk przed zbliżającym się sezonem biegów przełajowych jak i startów letnich. Gratulujemy !!!

Sezon 2019 czas zacząć .

Tym razem w  święto Trzech Króli  grupka lekkoatletów naszej sekcji wraz z kilkoma zaprzyjaźnionymi miłośnikami biegania spotkała  się na wspólnym treningu. Jest to okazja nie tylko do zadbania o zdrowie ale również do powspominania minionego sezonu i snucia planów na ten nadchodzący rok. Jak zawsze trasa biegu wiodła od Hermanic przez Ustroń Brzegi i od wiaduktu drogą do parkingu na Równicy po czym grupa zbiegała czerwonym szlakiem przez Zawodzie z powrotem do Hermanic.

 

Lekkoatleci podsumowali sezon 2018 roku.

Lekkoatleci pogórskiego LKS-u zakończyli 23 sezon startowy. Szkolenie odbywało się w 2 grupach treningowych: starsza pod opieką trenera Z. Kołodziejczyka i młodsza pod kierunkiem trenera A. Kuleszy.

Sezon startów na hali w imprezach rangi mistrzowskiej zaczęliśmy od udziału w Halowych Mistrz. Śląska J. i J. mł. (27.01.2018 Ostrawa). Następnie  17.02.2018 w Raciborzu rywalizowali młodzicy. Obie w/w imprezy nie przyniosły nam zdobyczy medalowych, dopiero podczas Halowych Mistrzostw Śląska w kat. dzieci, które odbyły się 10.03.2018 r. w Raciborzu nasi podopieczni postarali się o medale. Zdobyliśmy dwa srebrne krążki: jeden wywalczył Jakub Libura na 60m (8,10s) a drugi jego brat Sebastian w skoku w dal (4,57m).

Czytaj więcej: Lekkoatleci podsumowali sezon 2018 roku.

Wojewódzkie Zawody LDK.

„Zadanie dofinansowane jest ze środków budżetu Gminy Skoczów w ramach konkursu dotacyjnego na rok 2018” .

Z kompletem medali wrócili nasi najmłodsi lekkoatleci, którzy zakończyli sezon startowy udziałem w Mistrzostwach Województwa rozgrywanych w ramach programy prowadzonego przez PZLA - "Lekkaatletyka Dla Każdego". W zawodach, które odbyły się 9 października b.r. na stadionie TL Pogoń w Rudzie Śląskiej rywalizowała 18 osobowa grupa podopiecznych sekcji LA - LKS Pogórze. Na medal spisała się trójka chłopców: Sebastian Libura - złoty medal w biegu na 100 m., Cezary Machej - srebrny medal na 300 m i Szymon Ogiegło - brązowy medal w skoku w dal. Pozostałe wyniki:

Czytaj więcej: Wojewódzkie Zawody LDK.

Miting zakończenia sezonu.

„Zadanie dofinansowane jest ze środków budżetu Gminy Skoczów w ramach konkursu dotacyjnego na rok 2018” .

Zawodami w Rybniku zakończyliśmy sezon startów dla zawodników w kategoriach młodzik i junior. Zawody odbyły się 6 października i wzięła w nich udział tylko czteroosobowa ekipa naszej sekcji. Formą na koniec sezonu błysnęła Roksana Szczypka poprawiając rekord  życiowy w biegu na 400 m - 64,11. Na dystansie 800 metrów rywalizowały: Asia Sikora - 2:28,03 i Julka Chromik - 2:28,84 min. Na takim samym dystansie Patryk Kamel uzyskał czas - 2:14,45 min.

Jesteś tutaj: Start