Aktualności

Wyniki Biegu Głównego - XXIX Cross Świętojański

"Zadanie dofinansowane jest ze środków budżetu Gminy Skoczów w ramach konkursu ofert na rok 2017"

Za nami kolejna edycja  Crossu Świętojańskiego. Zarówno pogoda jak i frekwencja zawodników dopisała więc imprezę możemy zaliczyć do bardzo udanych. Zarząd Klubu wprowadził kilka zmian w organizacji części sportowej imprezy: były więc po raz pierwszy zapisy elektroniczne, zmienił się model koszulki dla uczestników biegu głównego, a po raz drugi zawodników na mecie obsługiwał elektroniczny pomiar czasu. Tradycyjnie były biegi dla przedszkolaków, dzieci i młodzieży szkolnej, wystartowała spora grupka "kijkarzy" (nordic walking) a bieg główny ukończyło 126 zawodników. Dzięki  portalowi OX możemy zerknąć na przebieg tej rywalizacji. Już dzisiaj zapraszamy Wszystkich na kolejny Jubileuszowy - XXX Cross Świętojański do Pogórza.

Wyniki biegu głównego:

Czytaj więcej: Wyniki Biegu Głównego - XXIX Cross Świętojański

XVI Międzynarodowy Miting LA - BeskidianAthletic

"Zadanie dofinansowane jest ze środków budżetu Gminy Skoczów w ramach konkursu ofert na rok 2017"

17 czerwca grupka naszych lekkoatletów wystartowała  w  mitingu LA, który rozegrany został na stadionie KS "Sprint" w Bielsku - Białej. Pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych / chłód i deszcz / nasi podopieczni uzyskali kilka bardzo dobrych rezultatów a Kamil Wilczyński dobiegł do mety 100 m tuż za zawodnikiem, który obecnie ma najlepszy wynik w Polsce  na tym dystansie w kat. wiekowej młodzik i stanął na drugim stopniu podium.

Pozostałe wyniki naszych reprezentantów:

Czytaj więcej: XVI Międzynarodowy Miting LA - BeskidianAthletic

Mistrzostwa Śląska Dzieci w LA

"Zadanie dofinansowane jest ze środków budżetu Gminy Skoczów w ramach konkursu ofert na rok 2017"

Stadion lekkoatletyczny w Rybniku był gospodarzem kolejnej imprezy  o randze mistrzowskiej. Tym razem o medale rywalizowali najmłodsi adepci "królowej sportów". Pomimo tego, że nie udało nam się przywieść z tych zawodów żadnych zdobyczy medalowych to kilka wyników zaliczyliśmy  na dobrym poziomie. Najbliżej podium znalazła się Emilia Kubies zajmując 7 lokatę w skoku w dal dzieci starszych.

Wyniki naszych podopiecznych:

Czytaj więcej: Mistrzostwa Śląska Dzieci w LA

Mistrzostwa Śląska Młodzików w LA

"Zadanie dofinansowane jest ze środków budżetu Gminy Skoczów w ramach konkursu ofert na rok 2017"

Tym razem stadion "Budowlanych" w Częstochowie gościł lekkoatletów z kategorii wiekowej młodzik, którzy 10 czerwca b.r. rywalizowali o mistrzowskie tytuły  i medale Mistrzostw Śląska. Nasza 5-cio osobowa ekipa (na zdjęciu brak K. Wilczyńskiego), podopiecznych trenera Z. Kołodziejczyka przywiozła z tej imprezy dwa krążki, które zdobył Kamil Wilczyński: złoty za bieg na 100 m i srebrny za skok w dal. Warto zaznaczyć że wszyscy startujący w tych mistrzostwach zawodnicy naszej sekcji wykazali się doskonałą formą przygotowaną do tego startu i ustanowili swoje nowe rekordy życiowe.

Wyniki naszych zawodników:

Czytaj więcej: Mistrzostwa Śląska Młodzików w LA

Indywidualne Mistrzostwa Śląska Szkół Podstawowych w LA

8 czerwca b.r.  w Chorzowie odbyły się Indywidualne  Mistrzostw Śląska w LA przeznaczone dla uczniów szkół podstawowych. Sekcja LA naszego klubu umożliwiła start w tych zawodach trójce uczniów , którzy są jednocześnie zawodnikami naszej sekcji. Był to bardzo udany wyjazd ponieważ nie tylko nasi reprezentanci uzyskali wyniki lepsze od dotychczasowych "życiówek" to jeszcze wszyscy wrócili z medalami>

Wyniki:

Czytaj więcej: Indywidualne Mistrzostwa Śląska Szkół Podstawowych w LA

Jesteś tutaj: Start