Aktualności

46 Cross Mysłowicki

Zadanie dofinansowane jest ze środków budżetu Gminy Skoczów w ramach konkursu dotacyjnego na rok 2018”.

Jak co roku nasza sekcja rozpoczęła starty w biegach przełajowych od udziału w Crossie Mysłowickim, była to już jego 46 edycja. Zimno i silny wiatr nie bardzo sprzyjały uczestnikom tych zawodów ale pomimo mało sprzyjających warunków atmosferycznych na starcie w poszczególnych biegach stawały całkiem liczne rzesze zawodników i zawodniczek. Z naszej ekipy najlepiej zaprezentował się  młodziutki Mikołaj Pisz zajmując w biegu na 1 km w kat. dzieci - 4 miejsce. Wyniki naszych zawodników:

Czytaj więcej: 46 Cross Mysłowicki

Halowe Mistrzostwa Śląska Młodzików w LA

Zadanie dofinansowane jest ze środków budżetu Gminy Skoczów w ramach konkursu dotacyjnego na rok 2018”.

17.02.2018 r. w Raciborzu odbyły się zawody rangi Mistrzostwa Śląska dla kategorii wiekowej - młodzik. Naszą sekcję reprezentowała 4 zawodników, którzy co prawda nie odnieśli zdobyczy medalowych ale uzyskali kilka bardzo dobrych rezultatów. Najwyżej sklasyfikowany był Patryk Kamel , który wygrał zdecydowanie swoją serie w biegu na 1000 m ale niestety koledzy biegnący wcześniej uzyskali nieco lepsze wyniki i Patryk ostatecznie w klasyfikacji generalnej uplasował się na 7 miejscu. Wyniki:

Czytaj więcej: Halowe Mistrzostwa Śląska Młodzików w LA

Halowe zmagania lekkoatletów.

Zadanie dofinansowane jest ze środków budżetu Gminy Skoczów w ramach konkursu dotacyjnego na rok 2018”.

Lekkoatleci jak co roku rozpoczęli sezon od starów halowych. Najpierw jako jedyna Kamil Wilczyński wystartował w Brzeszczach 13.01.2018 r. W biegu na 60 m najpierw w eliminacjach uzyskał czas - 7,29  by chwilę później w Finale A poprawić  'życiówke" na - 7,25. Tydzień później20.01.2018 r. ponownie w Brzeszczach reprezentowała nas już znacznie większa liczba zawodników w tym  startująca pod wodzą trenera A. Kuleszy w kat. dzieci grupa uczniów naszej pogórskiej szkoły.

Czytaj więcej: Halowe zmagania lekkoatletów.

Lekkoatletyczne zakończenie roku.

Tradycyjnie już od wielu lat grupka lekkoatletów naszej sekcji wraz z wieloma zaprzyjaźnionymi miłośnikami biegania spotyka się w Sylwestra na wspólnym treningu. Jest to okazja nie tylko do zadbania o zdrowie ale również do powspominania minionego sezonu i snucia planów na ten nadchodzący rok. Jak zawsze trasa biegu wiodła od Hermanic przez Ustroń Brzegi i od wiaduktu drogą do parkingu na Równicy po czym część grupy zbiegała czerwonym szlakiem przez Zawodzie z powrotem do Hermanic a kilku śmiałków ruszyło do Hermanic przez szczyt Równicy, następnie żółtym szlakiem przez Lipowski Groń i Nierodzim.

Projekt Kalendarza Śl. ZLA w Katowicach na 2018 r.

13.01.2018 Halowy Miting Brzeszcze

20.01.2018 Halowy Miting Brzeszcze

27.01.2018 Halowe Mistrzostwa Śląska Juniorów Młodszych, Juniorów i Seniorów Ostrawa

03.02.2018 Halowy Miting Brzeszcze

09-11.02.2018 Halowe Mistrzostwa Polski Jun. i Jun.mł Toruń

17.02.2018 Halowe Mistrzostwa Śląska Młodzików Racibórz

Czytaj więcej: Projekt Kalendarza Śl. ZLA w Katowicach na 2018 r.

Jesteś tutaj: Start