Aktualności

Lekkoatletyczny Miting Jubileuszowy TL "Pogoń" Ruda Śląska

„Zadanie dofinansowane jest ze środków budżetu Gminy Skoczów w ramach konkursu dotacyjnego na rok 2019”.

31 sierpnia na lekkoatletycznych obiektach TL "Pogoń" w Rudzie Śląskiej odbyły się zawody w których wzięła udział kilkuosobowa grupka naszych zawodniczek. Aleksandra Bednarz, która rywalizowała na dystansie 400 m uzyskała czas - 71,75. Pozostałe dziewczyny biegały dystans dwukrotnie dłuższy. najlepiej spisała się Joanna Sikora zajmując 2 miejsce z czasem - 2:26,10. Tuż za nią na 3 miejscu finiszowała Julia Chromik - 2:29,46. Roksana Szczypka uzyskała czas 2:37,42 a nasza najmłodsza uczestniczka - Ania Szoska - 2:37,91 min.

4.Bieg na Bucze.

W ostatni dzień sierpnia  w Górkach Wielkich zorganizowany został  już po raz 4 Bieg na Bucze. w ramach tych zawodów odbyły się również biegi dzieci w których wzięli udział również przedstawiciele naszej sekcji LA. Na pierwszych miejscach swoje biegi zakończyli: Mikołaj Pisz i Piotr Matuszny. Klaudia Gruszczyk zajęła w swojej kat. wiekowej - 2 miejsce a Dawid Knyps ukończył rywalizacje na 3 miejscu.

Gratulacje !!!

Zawody LA o Puchar Haliny Richter - Góreckiej.

„Zadanie dofinansowane jest ze środków budżetu Gminy Skoczów w ramach konkursu dotacyjnego na rok 2019”.

24 sierpnia w Chorzowie nasi najmłodsi lekkoatleci wzięli udział w pierwszym, prawie już powakacyjnym mitingu LA. Bardzo dobrą formę zaprezentowali na początku drugiej części sezonu sprinterzy. Bracia Libura stanęli na najwyższych stopniach podium wygrywając bieg  na 60 m. Jakub zajął pierwsze miejsce z czasem - 7,47 a Sebastian jako drugi osiągnął czas - 7,63. Dekoracji dokonała pani Halina Richter - Górecka, była olimpijka. Srebrny medal ale tym razem w najstarszej grupie zawodników zdobył - Kamil Wilczyński osiągając w biegu na 100 m czas - 11,27. Pozostałe wyniki:

Czytaj więcej: Zawody LA o Puchar Haliny Richter - Góreckiej.

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży - Poznań 2019

10 lipca b.r. w Poznaniu rozpoczęły się lekkoatletyczne Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych (U-18) w ramach XXV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach letnich 'Lubuskie 2019'. Pierwszego dnia imprezy  o medal  walczył  Kamil Wilczyński. Kamil na stadionie pojawił się dwukrotnie. Najpierw w eliminacjach biegu na 100 metrów, gdzie w swojej serii był czwarty. Jego czas (11,04) dał mu niestety tylko dziesiąte miejsce i prawo startu finale B. By wystąpić w wielkim finale Kamilowi zabrakło zaledwie pięciu setnych sekundy. O tym, że awans do wielkiego finału, był w jego zasięgu udowodnił godzinę później, wygrywając finał B, z rekordem życiowym 10,92. Ten wynik, w nerwowej rywalizacji o medale (dwóch zawodników zdyskwalifikowanych, a jeden nie dobiegł do mety), dałby zawodnikowi trenowanemu przez Zdzisława Kołodziejczyka czwarte miejsce.

Czytaj więcej: Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży - Poznań 2019

Mistrzostwa Polski Juniorów w LA - Racibórz 2019

W dniach 3-5.07.2019 r w Raciborzu odbywały sie Mistrzostwa Polki w LA w kategorii wiekowej - junior. Mieliśmy w tych zawodach jedną zawodniczkę naszej sekcji - Joanne Sikorę, która wystąpiła w biegu na 3000 m. Asia zajęła 19 miejsce ustanawiając swój nowy rekord życiowy na tym dystansie - 11.13,24 min. Gratulujemy !!!

Na zdjęciu Asia w towarzystwie: brata Szymona, trenera - Z. Kołodziejczyka i gościa tej imprezy - Justyny Święty- Ersetic.

Jesteś tutaj: Start