Aktualności

8. Bieg na Bucze

1 lipca b.r. Gmina Brenna po raz 8 zorganizowała  zawody biegowe pod nazwą "Bieg na Bucze'. Wzięło w nim udział kilkoro naszych zawodników. Największy sukces odniosła Amelia Macieiczek, która wbiegła na metę tego ponad 5 km biegu jako pierwsza kobieta wygrywając  kat. OPEN Kobiet. Na  1 miejscu ukończyła bieg w swojej kat. wiekowej również Aleksandra Wojtyła i Dawid Knyps a Piotr Matuszny był 3 w swojej grupie wiekowej.

Bogaty serwis zdjęciowy z tej imprezy jak zawsze na OX.pl .

Ogólnopolski Finał LDK - Leszno 2023

21 czerwca b.r. w Lesznie odbył się tegoroczny  Ogólnopolski Finał  LDK - NESTLE CUP., czyli programu lekkoatletycznego dla dzieci i młodzieży prowadzonego przez PZLA pod nazwą - Lekkaatletyka Dla Każdego. Do kadry Śląska na ten wyjazd powołana została nasza zawodniczka - Amelia Macieiczek, która wzięła udział w biegu na 600 m. Podopieczna trenera Z. Kołodziejczyka zajęła 6 miejsce z bardzo dobrym czasem - 1.37,87 min. Gratulujemy !!!

 

XXIX Ogólnopolski Finał Czwartków LA - Łódź 2023

W dniach 17-18.06.2023 r. w Łodzi przeprowadzony został kolejny bo już XXIX Ogólnopolski Finał Czwartków Lekkoatletycznych. Po rozegranym  w Skoczowie finale miejskim do Łodzi wybrała się 8-osobowa ekipa reprezentująca  6 szkół naszego powiatu. Najwyżej sklasyfikowana została uczennica SP 3 Skoczów - Zofia Madej, która po przebrnięciu eliminacyjnych biegów na 300 m w finale sklasyfikowana została na 8 miejscu. Bardzo udanie w eliminacjach skoku w dal poradził sobie uczeń ZSP Pogórze - Wojciech Dziadek, kończąc je na 6 miejscu, niestety w rozgrywce finałowej po pierwszym nie najdalszym skoku kolejne dwa "spalił" i nie wszedł do ścisłego finału kończąc zawody na 12 miejscu. Wysoko bo na 9 miejscu ukończyła swój bieg na 600 m Amelia Dybczyńska z Górek Wlk. Pozostałe wyniki i link do relacji on-line z tych zawodów.

Czytaj więcej: XXIX Ogólnopolski Finał Czwartków LA - Łódź 2023

Mistrzostwa Śląska U16 /młodzicy/.

 Zadanie dofinansowane jest ze środków budżetu Gminy Skoczów w ramach konkursu dotacyjnego na rok 2023" . 

17 czerwca b.r. na stadionie "Piasta" w Gliwicach przeprowadzone zostały Mistrzostwa Śląska dla kategorii wiekowej U16 czyli dla młodzików. W zawodach wzięły udział nasze dwie reprezentantki. Srebrny medal i tytuł wicemistrzyni  województwa zdobyła Amelia Macieiczek w konkurencji - bieg na 1000 m. Amelka uzyskała świetny czas na poziomie nowej "życiówki" - 3.00,34 min. Nasza druga reprezentantka - Kinga Badura pobiegła na 600 m również na poziomie nowego PB - 1.45,21 co dało jej bardzo wysokie 6 miejsce. Gratulujemy !!!

Miting Lekkoatletyczny im. Jana Dery

 

9 czerwca b.r. po raz drugi odbył się w Tychach  miting upamiętniający Jana Derę - jednego z najlepszych Tyskich trenerów LA.  Nasza skromna 4-osobowa ekipa wystartowała w tych zawodach bardzo udanie. Dwukrotnie stanęliśmy na podium a wszyscy nasi zawodnicy uzyskali swoje najlepsze wyniki w tym sezonie. Gratulujemy.

Czytaj więcej: Miting Lekkoatletyczny im. Jana Dery

Jesteś tutaj: Start