Aktualności

BeskidianAthletic - 2024

Pierwszego  czerwca na stadionie KS "Sprint" B-B obyła się kolejna edycja  - BeskidianAthletic, znanej i ściągającej na start zawodników z całego kraju jak również zawodników zagranicznych. Nie zabrakło tak również reprezentantów naszej sekcji.  W godzinach dopołudniowych rywalizowały  młodsze grupy wiekowe a po południu do walki ruszyli juniorzy i seniorzy. Na najwyższym stopniu podium stanęły  dwie nasze zawodniczki. W kat. wiekowej U14 - Zosia Madej wygrała bieg na 300 m a Amelka Macieiczek okazała się najlepsza wśród młodziczek /U16/ na dystansie 600 m. Pozostałe wyniki: 

Czytaj więcej: BeskidianAthletic - 2024

Drużynowe Mistrzostwa Śląska U16 - 2024 - 2 runda

Zadanie dofinansowane jest ze środków budżetu Gminy Skoczów w ramach konkursu dotacyjnego na rok 2024" . 

Tylko 2 nasze reprezentantki wzięły udział w kolejnej rundzie  Drużynowych Mistrzostw Śląska U16 ale za to obie wystartowały na poziomie nowych rekordów życiowych. Zofia Madej na 100 m uzyskała czas - 13,67, a Hanna Burczyk na tym samym dystansie  - 14,29.

Akademicki Mistrzostwa Polski - Białystok 2024

W dniach 24-25 maj 2024 r. na obiektach lekkoatletycznych w Białystoku rywalizowali studenci o miano najlepszych w kraju oraz w wybranych typach uczelni. Wśród nich znalazła się również nasza zawodniczka - Joanna Sikora reprezentująca ŚUM ( Śląski Uniwersytet Medyczny). Joanna zaprezentowała się bardzo dobrze. Pierwszego dnia zawodów rywalizowała na dystansie 1500 m i zajęła z wynikiem - 4.43,51 (PB - II kl. sport.) wysokie 5 miejsce w kategorii uczelni medycznych. Dzień później na dystansie 800 m wywalczyła wśród medyków - brązowy medal uzyskując na mecie kolejną życiówkę - 2.17,51. Trzeciego dnia zawodów wystartowała jeszcze w uczelnianej sztafecie 4x400m z którą wywalczyła kolejny brązowy medal.  Gratulacje !!!.

Mistrzostwa Śląska U18 / U20 i Seniorzy

Zadanie dofinansowane jest ze środków budżetu Gminy Skoczów w ramach konkursu dotacyjnego na rok 2024" . 

W dniach 25 i 26 maja b.r. na obiektach "Pogoni" w Rudzie Śląskiej przeprowadzone zostały Mistrzostwa  Wojewódzkie w LA dla kat. wiek. U18 i U20 oraz dla seniorów. W zawodach wzięła udział nasza kilkuosobowa ekipa. Nie udało się zdobyć co prawda medalu ale niemal wszyscy nasi reprezentanci wystartowali na poziomie nowych rekordów życiowych. Wyniki naszych zawodników:

Czytaj więcej: Mistrzostwa Śląska U18 / U20 i Seniorzy

XII Skoczowskie Czwartki LA - runda 7.

Zadanie dofinansowane jest ze środków budżetu Gminy Skoczów w ramach konkursu dotacyjnego na rok 2024" . 

Ostatnia runda  naszych skoczowskich Czwartków LA za nami. W chłodny i lekko deszczowe popołudnie 22 maja rozegraliśmy zawody dla najmłodszych adeptów LA. Teraz przed nami ostatnie spotkanie - Finał Miejski, podczas którego rozdamy medale dla najlepszych i wyłonimy finalistów, którzy w dniach 15-16 czerwiec w Łodzi będą mogli uczestniczyć w finale Ogólnopolskich Czwartków LA.

Czytaj więcej: XII Skoczowskie Czwartki LA - runda 7.

Jesteś tutaj: Start