Aktualności

Mistrzostwa Śląska w Biegach Przełajowych - Bytom 2023

W bardzo trudnych warunkach atmosferycznych przyszło zakończyć sezon biegaczom naszej sekcji LA - LKS Pogórze. Śnieg, deszcz i duże ilości błota nie przeszkodziły jednak wystartować w Mistrzostwach Śląska w Biegach Przełajowych, które zorganizowane zostały kolejny raz w Bytomskim Parku Miejskim im. F. Kachla. Warto w tym miejscu wspomnieć , że za rok właśnie w tym parku zorganizowane zostaną Przełajowe MP.

Nasza 20-to osobowa ekipa zaprezentowała się całkiem dobrze.  Przywieźliśmy z tych mistrzostw 2 medale: złoty zdobyła Amelia Macieiczek w biegu na dystansie 1 km w kat. wiek. U16 a brązowy - Joanna Sikora, która wystartowała w kategorii seniorek na dystansie 3 km. Gratulujemy!!!.  Pozostałe wyniki:

Czytaj więcej: Mistrzostwa Śląska w Biegach Przełajowych - Bytom 2023

Mistrzostwa Śląska w Biegach Górskich - Stożek 2023

Dzisiaj tj.21 października b.r. w Wiśle Łabajowie zostały przeprowadzone Mistrzostwa Śląska w Biegach Górskich. Były to biegi w stylu alpejskim na krótkich dystansach. Nasza 13-to osobowa ekipa  spisała się fantastycznie zdobywając wiele miejsc medalowych a w prowadzonej klasyfikacji drużynowej "ustrzeliliśmy hat tricka " wygrywając tą punktację trzeci rok z rzędu. Brawo MY !!!  Wyniki:

Czytaj więcej: Mistrzostwa Śląska w Biegach Górskich - Stożek 2023

ABC - LA - runda 3

Trzecia i zarazem ostatnia runda naszych lekkoatletycznych zmagań dla najmłodszych już za nami. Podsumowaliśmy nasze 3 środowe spotkania, Wszyscy uczestnicy nagrodzeni zostali medalami i dyplomami i tradycyjnie na każdego czekał również słodki poczęstunek. Na ox.pl znajdziecie bogaty fotoreportaż z tego wydarzenia. Wyniki:

Czytaj więcej: ABC - LA - runda 3

ABC - LA - runda 2

Za nami druga runda zmagań młodych adeptów lekkiej atletyki. Kolejne spotkanie na stadionie SOSiR-u przyniosło wiele nowych udanych startów i rekordów życiowych. Wyniki:

Czytaj więcej: ABC - LA - runda 2

Mistrzostwa Śląska U14.

30 września b.r. w Rudzie Śląskiej przeprowadzono rywalizację o tytuły i medale najlepszych lekkoatletów na Śląsku w kategorii wiekowej U14 /dzieci starsze/. Wysłaliśmy na te mistrzostwa 6-osobową ekipę naszych zawodników i przywieźliśmy z tych zawodów 1 brązowy medal, który zdobyła Zofia Madej w biegu na dystansie 300 m. W biegu tym Zosia ustanowiła również  swój nowy rekord życiowy na poziomie - 44,93 sek.

Gratulacje!!!

Czytaj więcej: Mistrzostwa Śląska U14.

Jesteś tutaj: Start