Aktualności

Liga Młodzików - 1 rzut.

Śląski Związek LA prowadzi od lat Drużynowe Mistrzostwa Śląska U16 /grupa A/. Wszystkie zrzeszone kluby zostały podzielone na dwie grupy po ok. 22 zespołu "młodzikowskie"  w każdej grupie. Nasz pogórski zespół znalazł się w grupie A, która swoje pierwsze zawody miała 6 maja b.r. na stadionie w Wapiennicy. W tym pierwszym rzucie zawodów udało nam się zgromadzić łącznie - 919 pkt co dało nam 8 miejsce w naszej grupie. Najlepszy wynik dla naszej drużyny uzyskała - Amelia Macieiczek, która wygrała swój bieg na 600 m i pomimo złych warunków atmosferycznych uzyskała świetny rekord życiowy na poziomie - 1.37,15  /159 pkt/.

Czytaj więcej: Liga Młodzików - 1 rzut.

Miting Otwarcia Sezonu LA

Śląska atletyka rozpoczęła nowy sezon stadionowy od zawodów rozegranych 3 maja b.r. w Chorzowie. Również nasza pogórska sekcja LA wzięła w nich udział uzyskując kilka bardzo dobrych wyników  pozwalających pozytywnie myśleć o rozpoczynającym się sezonie.

Czytaj więcej: Miting Otwarcia Sezonu LA

Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie - Konopiska

27 kwietnia b.r. w Konopiskach k/Częstochowy odbyły się wojewódzkie eliminacje w biegach przełajowych w ramach Lekkoatletycznych Nadziei Olimpijskich - 2023 r. W zawodach wzięła udział nasza ubiegłoroczna finalistka takich zawodów - Zofia Madej oraz startująca po raz pierwszy w tej imprezie jej rówieśniczka Lena Stec. Obie podopieczne trenera Z. Kołodziejczyka wystartowały w biegu na dystansie 1 km w kat. wiekowej U14 mając za rywali również dziewczęta o rok od siebie starsze. W gronie ponad 80 zawodniczek z ich biegu Zofia zameldowała się na mecie jako 5 i tym samym znalazła się w gronie 6 pierwszych, które awansowały do finału ogólnopolskiego /Toruń 1-2.09.2023r/. Lena pobiegło trochę słabiej i ukończyła rywalizację na 31 miejscu ale jak dla debiutantki jest to całkiem dobry punkt wyjściowy do kolejnych zawodów. Gratulujemy !!!

XI Czwartki Lekko Atletyczne - runda 4

28 września minionego roku 2022 rozpoczęliśmy kolejną - XI już edycję Skoczowskich Czwartków Lekkoatletycznych. Za nami 3 rundy jesienne i właśnie zainaugurowaliśmy rundę wiosenną. Pierwsze zawody tej rundy a 4 już w XI edycji przeprowadziliśmy tradycyjnie już w środę 26 kwietnia. Życzymy wszystkim udanych startów i nowych rekordów życiowych. Bogaty fotoreportaż z tej imprezy znajdziecie jak zwykle na portalu OX.pl .

Czytaj więcej: XI Czwartki Lekko Atletyczne - runda 4

Mistrzostwa Polski w biegu na 10 000 m.

Olkusz / małopolska był organizatorem MP seniorów i młodzieżowców - U23 w biegu na dystansie 10 000 m. W zawodach tych wzięła udział po raz pierwszy nasza zawodniczka - Joanna Sikora, która po przebiegnięciu 25 okrążeń stadionu została ostatecznie sklasyfikowana na 24 miejscu w Polsce. Czas Joanny na mecie to - 39:26,99 min.  Jest to wynik na poziomie  2 klasy sportowej PZLA. Gratulujemy !!!

Jesteś tutaj: Start