Aktualności

Halowe Mistrzostwa Polski U20 - Toruń 2021

Przez trzy dni w Toruń Arena, trwały zmagania lekkoatletów z grupy wiekowej U18 i U20. Halowe Mistrzostwa Polski zgromadziły bardzo liczną grupę startujących a wśród nich w biegu juniorek na dystansie 3000 m znalazła się również reprezentantka naszego klubu - LKS Pogórze - Julia Chromik. Po bardzo ostrożnym starcie Julka pokonując kolejne metry dystansu poczynała sobie co raz odważniej mijając kolejne rywali aby ostatecznie dobiec do mety na wysokiej 4 pozycji z nowym rekordem życiowym na poziomie - 10:05,39 (II klasa sportowa). Gratulacje !!!

Halowe Lekkoatletyczne Mistrzostwa Śląska - Spała 2021

„Zadanie dofinansowane jest ze środków budżetu Gminy Skoczów w ramach konkursu dotacyjnego na rok 2021" .

Od zdobycia złotego medalu rozpoczęli starty w nowym sezonie pogórscy lekkoatleci. Medal ten wywalczyła nasza juniorka (U20) - Julia Chromik, która w biegu na dystansie 1500 m dobiegła do mety z nowym rekordem życiowym - 4:50,98 min. Gratulujemy !!! 

.

Zawody te rozgrywane były w COS OPO w Spale, 31 stycznia b.r. Zgromadziły one na starcie również lekkoatletów z kategorii wiekowej -  junior młodszy (U18). W tej kategorii wystartowała jeszcze  trójka naszych debiutantów, którzy pożegnali się z kategorią młodzik i postawili pierwsze kroki na kolejnym szczeblu swojej kariery. Bardzo udanie zaprezentował się Marcin Kędzior w biegu na 1000 m poprawiając życiówkę z przed roku o niemal 10 sek. i obecnie jego najlepszy wynik z hali to - 2:54,71 min. Krzysztof Biedrawa pomimo kłopotów na starcie uzyskał  dobry wynik na 600 m - 1:46,65 min. a nasza jedyna juniorka młodsza w tych zawodach pokonała dystans 1000m w czasie - 3:30,86 min.

 

Sekcja LA - Podsumowanie sezonu 2020 r.

 Za nami kolejny, już 25 sezon działalności naszej sekcji. Pomimo wielu trudności jaki przyniósł nam mijający rok udało się zrealizować niemal cały proces treningowy oraz wziąć udział niemal we wszystkich zaplanowanych zawodach. Niektóre z  imprez planowanych na wiosnę zostały poprzesuwane na jesień ale to nie przeszkodziło nam tak zmodyfikować nasze plany treningowe aby wystartować w tych jesiennych imprezach na jak najwyższym poziomie.

Zaczęliśmy tradycyjnie od startów na hali i już pierwszy występ podczas Halowych Mistrzostw Śląska Juniorów dał nam pierwszy medal - brązowy. Zdobyła go Julia Chromik w biegu na dystansie 1500 m. Kolejne Halowe Mistrzostwa tym razem w kategoriach młodzikowskich i dzieci, to kolejne dwa medale: Piotr Matuszny  ( U12 ) wywalczył brązowy medal na 600 m a Jakub Libura( U14) zajął 3 miejsce w finale biegu na 60 m. Obie w/w imprezy odbyły się w Ostrawie. Sezon halowy podsumowała Julia Chromik 

Czytaj więcej: Sekcja LA - Podsumowanie sezonu 2020 r.

92.PZLA MP w Biegach Przełajowych

„Zadanie dofinansowane jest ze środków budżetu Gminy Skoczów w ramach konkursu dotacyjnego na rok 2020" .

Ostatnia imprezą mijającego roku w której uczestniczyliśmy o były Przełajowe Mistrzostwa Polski gdzie w kategorii wiek. U20 reprezentowała nas Julia Chromik. Julia po raz pierwszy wystartowała na dystansie 4 km i okazało się, że do takiego dystansu trzeba będzie jeszcze trochę nad kondycją popracować. Julka ukończyła rywalizację na 20 pozycji. Mamy nadzieję, że zdobyte podczas tych zawodów doświadczenie  zaprocentuje w przyszłym sezonie startowym. Zawody odbyły się 28 listopada b.r. w Kwidzynie.

Mistrzostwa Śląska w Biegach Alpejskich na krótkim dystansie.

„Zadanie dofinansowane jest ze środków budżetu Gminy Skoczów w ramach konkursu dotacyjnego na rok 2020" .

Na zakończenie sezonu lekkoatletycznego nasza młoda ekipa pogórskich lekkoatletów wzięła udział w Mistrzostwach Śląska w biegach alpejskich na krótkim dystansie. Zawody organizowane pod auspicjami ŚZLA w Katowicach zorganizowane zostały przez KS "Diament" Godów a miejscem rywalizacji były zbocza góry Stożek w Wiśle Łabajowie. Bardzo dobrze zaprezentowali się nasi najmłodsi biegacze. W kategorii dziewcząt - U12 które biegły na dystansie  600 m pierwsza na mecie zameldowała się Amelia Macieiczek a tuż za nią Antonina Rakus (obie LKS Pogórze). W tej samej kategorii pierwszy na macie był znowu nasz zawodnik - Piotr Matuszny.  Czwarty medal - srebrny wywalczył jeszcze dla naszego zespołu - Marcin Kędzior startujący w kategorii U16 na dystansie 1600 m. Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy sukcesów.

Jesteś tutaj: Start