Aktualności

49 Cross Mysłowicki

"Zadanie dofinansowane jest ze środków budżetu Gminy Skoczów w ramach konkursu dotacyjnego na rok 2021" .

Już po raz 49 odbył się jeden z najstarszych, cyklicznych biegów przełajowych organizowany w Mysłowicach - Cross Mysłowicki. Wielokrotnie na trasach biegowych w Mysłowicach rywalizowali najlepsi polscy biegacze, wielokrotnie olimpijczycy. Skromna reprezentacja naszego klubu również wzięła udział kolejny już raz w  tej imprezie. Na medal i to złoty spisała się pogórzanka - Amelia Macieiczek, wygrywając bieg w najmłodszej kategorii - U14, który rozgrywany był na dystansie ok. 600 m.

Ten sam bieg na 12 pozycji ukończyła Antonina Rakus a Piotr Matuszny był 13 wśród chłopaków. Wysokie - 5 miejsce zajął Marcin Kędzior w biegu j. młodszych na 3 km.  a Ania Szoska zajęła 8 miejsce w tej samej kat. rywalizując na dystansie 2 km. 

 

MMM w Biegach Przełajowych

"Zadanie dofinansowane jest ze środków budżetu Gminy Skoczów w ramach konkursu dotacyjnego na rok 2021" .

Podczas rozgrywanych 6 listopada b.r. Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w Biegach Przełajowych wysoką formą błysnęła Kamila Andrzejewska, która na ciężkiej, 1,5 km trasie finiszowała na 3 miejscu wśród najlepszych biegaczek z woj. śląskiego i opolskiego. Zawody odbywały się w Kędzierzynie Koźlu. Ekipę naszej pogórskiej sekcji LA uzupełniali jeszcze:

Mikołaj Pisz, który na dystansie 2 km finiszował na wysokim - 5 miejscu, podobnie jak Szymon Sikora na dystansie 3 km. Klaudia Gruszczyk ukończyła rywalizację na 8 pozycji w biegu na dystansie 2,5 km a Konrad Świder dobiegł do mety 13  rywalizując na dyst. 3 km.

XX Powiatowe Biegi Przełajowe - Pogórze 2021

Przy pięknej, jesiennej pogodzie nasz Klub Przeprowadził kolejną, jubileuszową bo już XX edycję Biegów Przełajowych Dzieci i Młodzieży naszego powiatu. Na starcie stanęło równo 100 uczestników rywalizujących w 16 kategoriach wiekowych. Wyścigi toczyły się na dystansach od 100 m dla najmłodszych do 2 km dla grupy najstarszej. Poza przygotowanymi dla uczestników - zwycięzców{ pucharów, medali i dyplomów był również skromny poczęstunek dla każdego kto osiągnął metę swojego biegu. Wyniki:

Czytaj więcej: XX Powiatowe Biegi Przełajowe - Pogórze 2021

Lekkoatletyczne Mistrzostwa Śląska - U12

"Zadanie dofinansowane jest ze środków budżetu Gminy Skoczów w ramach konkursu dotacyjnego na rok 2021" .

Mistrzostwa Śląska dla najmłodszej kategorii wiekowej - U12 odbyły się 9 września b.r. na stadionie TL "Pogoń" w Rudzie Śląskiej. Naszą sekcję reprezentowała 6-osobowa ekipa. Medalu nie przywieźliśmy ale biorąc pod uwagę że niemal wszyscy nasi reprezentanci wystartowali w tej kategorii jako roczniki młodsze i za rok jeszcze raz będą występować w tej samej grupie wiekowej to można powiedzieć, że kilka wyników napawa optymizmem , że w przyszłym sezonie możemy na medalowe sukcesy liczyć. Wyniki:

Czytaj więcej: Lekkoatletyczne Mistrzostwa Śląska - U12

X Czwartki Lekko Atletyczne - runda 3

Zadanie dofinansowane jest ze środków budżetu Gminy Skoczów w ramach konkursu dotacyjnego na rok 2021” oraz - Starostwa Powiatowego w Cieszynie.

Za nami trzecie spotkanie w ramach Czwartków Lekko Atletycznych i za razem ostatnie rozgrywane jesienią, Teraz czas na przygotowywanie formy młodych lekkoatletów do wiosennej edycji naszych zawodów. Szkole podstawowej w Ochabach serdecznie dziękujemy że nas  przygarnęła w tym trudnym okresie renowacji bieżni w Skoczowie. Mam nadzieję, że od wiosny wrócimy ponownie na stadion  SOSiR. Wyniki:

Czytaj więcej: X Czwartki Lekko Atletyczne - runda 3

Jesteś tutaj: Start