Aktualności

Mistrzostwa Śląska w LA U16 - 2019

„Zadanie dofinansowane jest ze środków budżetu Gminy Skoczów w ramach konkursu dotacyjnego na rok 2019”.

Stadion "Budowlanych" w Częstochowie gościł  9 czerwca, zawodników z grupy wiekowej młodzik, którzy rozegrali swoje Mistrzostwa Śląska w LA. W zawodach tych wzięła udział skromna bo zaledwie 5-osobowa ekipa pogórskich biegaczy.  Najlepiej z naszych zawodników zaprezentował się Marcin Kędzior, który rywalizował na dystansie 2000 m. Poza nim jeszcze trzy nasze zawodniczki wystartowały na dobrym poziomie poprawiając swoje rekordy życiowe.

Czytaj więcej: Mistrzostwa Śląska w LA U16 - 2019

BeskidianAthletic - 2019

„Zadanie dofinansowane jest ze środków budżetu Gminy Skoczów w ramach konkursu dotacyjnego na rok 2019”.

8 czerwca na stadionie w Wapiennicy odbyła się kolejna edycja mitingu lekkoatletycznego pod nazwą BeskidianAthletic. Do południa rywalizowały dzieci i młodzicy i w tej części imprezy najlepiej zaprezentował się Sebastian Libura, który w kat. U14 zajął 2 miejsce w biegu na 60 m (7,68). natomiast w sesji popołudniowej rywalizowali juniorzy i tutaj bardzo dobrze wystartował Kamil Wilczyński zajmując 2 miejsce w biegu na 100m j. młodszych uzyskując fantastyczny czas - 10,73, niestety przy zbyt silnym wietrze (+3,2) aby uznać ten wynik za oficjalny. medalowe miejsce wywalczyła również Julia Chromik w biegu na 1500 m (5.07,67 min).

Czytaj więcej: BeskidianAthletic - 2019

Ogólnopolski Finał - NESTLE 2019

Po złotych medalach  zdobytych podczas wojewódzkich zawodów  LDK nasi dwaj reprezentanci: Szymon Ogiegło - skok w dal ( 5,37 m)i Jakub Libura - bieg na 60 m (7,41 ), powtórzyli swój wyczyn i tym razem  podczas Finału Ogólnopolskiego rozegranego w Warszawie 07.06.2019 r.  również stanęli na najwyższym stopniu podium, dokładając dodatkowo jeszcze jeden złoty medal  reprezentując  ekipę  województwa  śląskiego  w biegu sztafetowym.  Gratulujemy !!!

Śląska Liga Młodzików - II rzut.

„Zadanie dofinansowane jest ze środków budżetu Gminy Skoczów w ramach konkursu dotacyjnego na rok 2019”.

1 czerwca w Dzień Dziecka odbyła się druga runda Śląskiej Ligi Młodzików, tym razem gospodarzem był KS Sprint B-B. Niemalże wszyscy nasi reprezentanci sprawili sobie sami prezent startując na poziomie nowych rekordów życiowych. Najlepiej zaprezentowali się bracia LIbura startujący na dystansie 100 m oraz Ania Szoska biegnąca na 600 m. Cała trójka zdobyła wyniki  dająca ponad 100 pkt i klasy sportowe - chłopcy 4-te a Ania Szoska i Maria Welet - 5 kl sport. Nasza drużyna tym razem zdobyła nieco mniej pkt niż za pierwszym razem - 744 pkt.

Czytaj więcej: Śląska Liga Młodzików - II rzut.

VIII Skoczowskie Czwartki LA - Finał Miejski.

Zadanie dofinansowane jest ze środków budżetu Gminy Skoczów w ramach konkursu dotacyjnego na rok 2019” oraz - Starostwa Powiatowego w Cieszynie.

Po 3-tygodniowej przerwie nasi najmłodsi lekkoatleci rozegrali swoje finałowe zawody VIII Skoczowskich Czwartków LA. Po wcześniejszych 6 imprezach ( 3 na jesieni i 3 wiosennych) przyszedł czas na Finał, podczas którego nagrodziliśmy najlepsze trójki w każdej konkurencji i kat, wiekowej medalami a w specjalnych klasyfikacjach: najlepsi zawodnicy i zawodniczki, najlepsi opiekunowie i najlepsze szkoły były również puchary. Dekorował prezes naszego klubu p. Stanisław Urbański. Podsumowując warto zaznaczyć  że w całym cyklu zawodów zgłoszonych było rekordowo aż 201 zawodników którzy reprezentowali 14 szkół naszego powiatu. Najlepszą szkołą okazała się SP Strumień startująca pod opieką p. Barbary Milanowskiej, na drugim miejscu uplasowała się SP 3 Skoczów im J. Pawła II pod opieką p. Korneliusza Rakusa a na 3 stopniu podium stanął ZSP z Pogórza z opiekunką p. Jadwigą Dybczyńska.  Gratulujemy wszystkim szkołą, opiekunom i zawodnikom i zapraszamy na kolejną - IX edycję naszych Czwartków LA już na jesieni b.r.

Jesteś tutaj: Start