Aktualności

Wyniki biegów dzieci i młodzieży - 2013

Wyniki biegów dzieci i młodzieży
 

Czytaj więcej: Wyniki biegów dzieci i młodzieży - 2013

MEDAL MISTRZOSTW POLSKI dla MARII BOCHENEK

10.08.2013 r. w Piwnicznej odbył się bieg alpejski na dystansie 10,1 km (+/-1038m). Była to 3 edycja imprezy pod nazwą MOUNTAIN MARATHON – Bieg na Radziejową. W ramach tego biegu rozegrane zostały Mistrzostwa Polski Weteranów. Wzięła w nich udział nasza zawodniczka, pani Maria Bochenek, która w kategorii K 45 zajęła 2 miejsce zdobywając srebrny medal i tytuł wicemistrzyni Polski. Czas pani Marii to 1 godzina i 34 minuty. Gratulujemy !!!

JAN MAREK - samotnik o wielkim sercu.

Urodził się 13 stycznia 1931 roku w Pogórzu. Ojciec był kolejarzem, matka ze znanej i zasłużonej rodziny Bączków – prowadziła niewielkie gospodarstwo i wychowywała pięcioro dzieci.

Szkołę powszechną rozpoczął przed wojną, a ukończył dopiero po jej zakończeniu. Potem trudnił się furmanką, ale za radą matki podjął naukę w Szkole Rolniczej w Międzyświeciu. Nakaz pracy odrabiał w Opolu, a służbę wojskową w Starogardzie Szczecińskim. Mimo, że ciągnęło go do świata, wrócił na ojcowiznę, do rodzinnego gospodarstwa, do Pogórza.

Pracował w wydziale rolnictwa Rady Powiatowej w Cieszynie, a następnie w Brennej, Ochabach, Dębowcu i Skoczowie. Zajmował się organizacją szkoleń rolniczych, pokazów, był członkiem komisji przydzielających traktory czy materiały budowlane. Ceniono go za świetną znajomość terenu, fachowość, a najbardziej za uczciwość. Traktor kupił jako ostatni z posiadających przydział...

Czytaj więcej: JAN MAREK - samotnik o wielkim sercu.

Biegi Przełajowe Dzieci i Młodzieży w Pogórzu - historia.

Początkiem 2001 r. powstała idea organizowania w Pogórzu biegów przełajowych dal dzieci i młodzieży. Ponieważ udało się pozyskać środki finansowe na przeprowadzenie takich zawodów zarówno z Gminy jak i z Powiatu to impreza zyskała rangę zawodów o zasięgu powiatowym. Specyfiką i odmiennością tych zawodów jest fakt że zawodnicy - uczniowie biegają w swoich rocznikach bez tradycyjnego podziału na kategorie wiekowe, które obowiązują dopiero od wieku młodzikowskiego (1-2 klasa gimnazjum). Początkowo zawody przeprowadzane były na łąkach i polach okalających tereny pogórskiego klubu, ale od kilku lat biegi odbywają się na trawiastych terenach, przyległych do klubu boisk piłkarskich. każde zawody tradycyjnie kończą się dekoracjami:  w naszych zawodach nagradzamy dyplomami pierwsze szóstki, trzech pierwszych otrzymuje medale a zwycięzca każdego biegu cieszy sie jeszcze zdobytym pucharem.

Chronologia biegów przełajowych organizowanych w Pogórzu:

Czytaj więcej: Biegi Przełajowe Dzieci i Młodzieży w Pogórzu - historia.

Jesteś tutaj: Start