Aktualności

VI Czwartki LA - 2 runda

Druga runda tej VI edycji Czwartków LA za nami. Tym razem zdecydowanie najlepiej wypadła szkoła z Pogórze wskakując na pierwsze miejsce w klasyfikacji szkół. W zawodach udział wzięło 110 uczniów reprezentujących 8 szkół naszego powiatu. Pod adresem  portalu  OX   znajdziecie bogaty serwis zdjęciowy przygotowany przez naszego klubowego kolegę - Bartka Kukucza.

Czytaj więcej: VI Czwartki LA - 2 runda

Powiatowe Drużynowe Zawody LA uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Bardzo udanie zaprezentowali się nasi zawodnicy podczas powiatowych zawodów lekkoatletycznych. Tym razem nie reprezentowali  naszego klubu ale swoje szkoły ale wyniki i zajęte miejsca warte są odnotowania. Magdalena Wrzeszcz /LO im. M. Kopernika/ wygrała bieg na 400 m z czasem - 60,5, Paulina Szymala /LO im. A. Osuchowskiego/ wygrała bieg na 800 m z czasem 2.22,9 a tuz za nią na 3 miejscu do mety dobiegła Joanna Sikora /LO im. M. Kopernika/ - 2.31,6min. Julia Cieślar  /ZS im. Wł. Szybińskiego/ w biegu na 100 m uzyskała czas - 13,6, Michał Welet /LO im M. Kopernika/ na 400 m - 60,6 a Maria Rakus /LO im. A. Osuchowskiego/ również na 400 m - 69,9.
 

Mistrzostwa Polski Młodzików w LA

Słubice były gospodarzami tegorocznych Mistrzostw Polski Młodzików. Zawody odbyły się w dniach 24-25.09.2016 r.  i wziął w nich udział nasz reprezentant, podopieczny trenera Z. Kołodziejczyka - Kamil Wilczyński. Kamil starował dwukrotnie, pierwszego dnia rywalizował w biegu na 100 m i zajął w nim z czasem 11,59 - 21 miejsce natomiast drugiego dnia skakał w dal i ukończył rywalizacje na 16 miejscu z wynikiem 5,54 m. Warto zaznaczyć że Kamil jest pierwszy rok młodzikiem i jeszcze za rok będzie występował w tej samej grupie wiekowej.   Gratulacje !!!

Jesienny Miting LA

Tym razem gościliśmy na nowo powstałym stadionie lekkoatletycznym w Rybniku. Okazał się dla naszych zawodników bardzo szczęśliwy ponieważ szóstka z nich ustanowiła nowe rekordy życiowe a kilkoro stanęło na podium, w tym na najwyższym stopniu: Paulina Szymala i Patrycja Wrzeszcz, srebrne krążki odebrali: Marcin Szafarczyk, Joanna Sikora i Magdalena Wrzeszcz, która stawała dwukrotnie na podium odbierając jeszcze medal brązowy.  Gratulujemy !!!

Czytaj więcej: Jesienny Miting LA

Gminne Sztafetowe Biegi Przełajowe - Skoczów 2016

23 września na obiektach SOSiR-u przeprowadzone zostały  Sztafetowe Biegi Przełajowe dla szkół podstawowych i gimnazjalnych. Były to eliminacje do kolejnej rundy zawodów szczebla powiatowego.  Bardzo dobrze pobiegła sztafeta gimnazjalistek pogórskich, które zajęły 1 miejsce biegnąc w składzie: Patrycja Wrzeszcz, Agnieszka Zająć, Julia Chromik, Michalina Pagieła, Alicja Uchyła  i Magdalena Rodenko. Również dziewczęta z pogórskiej podstawówki rywalizowały bardzo dobrze zajmując 2 miejsce. W składzie drużyny znalazły się : P. Pagieła, E. Kubies, W. Rodenko, D. Kuczera, M. Rajwa i M. Niedzielska. Większość z dziewcząt to reprezentantki naszego klubu. Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia na zawodach powiatowych w Chybiu.

Jesteś tutaj: Start