Aktualności

XXV CROSS ŚWIĘTOJAŃSKI im. JANA MARKA

Za nami kolejny, jubileuszowy - XXV Cross. Pogoda jak zwykle dopisała, zawodnicy nie zawiedli więc można się cieszyć, że impreza się udała. Więcej na temat zawodów znajdziecie w zakładce na głównej stronie, a tutaj tylko przdstawiamy odnośniki do strony ox.pl  i strony skoczowskiej , które napisały kilka słów i porobiły wiele zdjęć.

MISTRZOSTWA ŚLĄSKA w LEKKIEJATLETYCE

Przez minione dwa weekendy lekkoatleci z całego śląska walczyli o medale i tytuły mistrzowskie. Wśród nich znaleźli się również zawodnicy pogórskiej sekcji LA. Najpierw w Sosnowcu w dniach 8-9.06.2013 startowali zawodnicy w kategoriach seniorów i juniorów. Z tych zawodów przywieźliśmy dwa medale: podopieczny trenera Z. Kołodziejczyka – Marcin Szafarczyk zdobył srebro w biegu na 800 m ( 2.05,05 min) oraz trenowany przez W. Witczaka - Bartosz Kołodziejczyk zdobył brąz w rzucie młotem 6 kg (33,58 m).  Bardzo dobry wynik uzyskał również Przemysław Strządała w biegu na 400 m – 50,44 sek. ( II klasa sportowa) niestety czas ten dał mu tak nielubiane przez wszystkich 4 miejsce. Tydzień później 16.06.2013 r. na stadionie w Wapiennicy spotkali się zawodnicy z kategorii wiekowej młodzik i dziecko starsze.
 

Czytaj więcej: MISTRZOSTWA ŚLĄSKA w LEKKIEJATLETYCE

MITING JUNIORÓW w CZĘSTOCHOWIE

Kolejne zawody w Częstochowie. Tym razem stadion Budowlanych gościł juniorów. Nasi najstarsi zawodnicy startowali ze zmiennym szczęściem ale udało się uzyskać dwie nowe "życiówki" i kilka niezłych wyników.
 

Czytaj więcej: MITING JUNIORÓW w CZĘSTOCHOWIE

ŚLĄSKA LIGA MŁODZIKÓW II-rzut CZĘSTOCHOWA

Za nami kolejnne zawody zaliczane do Śląskiej Ligi Młodzików. Tym razem przyszło nam rywalizować na pięknym stadionie w Częstochowie (zdjęcie). Uzyskaliśmy bardzo dobry wynik końcowy, bo aż 1424 punkty co jest chyba naszym rekordem zespołowym. Najwyżej, ponownie punktowała Ola Rańda w pchnięciu kulą zdobywając dla naszej drużyny aż 135 pkt. Spośród 15 wyników jakie są zaliczane na konto zespołu aż 7 miało wartośc 100 punktową lub wyższą.

 

Czytaj więcej: ŚLĄSKA LIGA MŁODZIKÓW II-rzut CZĘSTOCHOWA

CAŁA POLSKA BIEGA

W dniach 24-25.05.2013 r. przeprowadzono w całej Polsce kolejną akcję propagującą bieganie. Oczywiście nasi lekkoatleci czynnie włączyli się do organizowanych zawodów zarówno w Skoczowie jak i w Brennej czy Zebrzydowicach. Najliczniej pokazaliśmy się w imprezie organizowanej przez SOSiR w Skoczowie - startowała prawie cała sekcja. W Brennej Barbara Wojtyła wygrała bieg kobiet a Agnieszka Greń wygrała rywalizację gimnazjalistek a Bartek Kocurek był 3 wśród gimnazjalistów. Natomiast w Zebrzydowicach zwyciężył Marcin Szafarczyk a jego siostra Kinga była 2 wśród kobiet.
Jesteś tutaj: Start