Aktualności

ŚLĄSKA LIGA MŁODZIKÓW III-rzut B-B

W mocno osłabionym składzie wystartowaliśmy w III-rzucie ligi młodzików. Pomimo tego, że część zawodników przebywała w Łodzi na Ogólnopolskim Finale Czwartków LA to i tak udało nam się uzyskać kilka bardzo dobrych wyników. Niestety nasz dorobek punktowy okazał się być najsłabszym z dotychczasowych (926 pkt). Tradycyjnie już najwyższą formą błysnęła nasza złota medalistka Mistrzostw Śląska - Ola Rańda, która ustanowiła nowy rekord życiowy w  pchnięciu kulą (3kg) - 11,92 m co zostało przeliczone na 144 punkty.
 

Czytaj więcej: ŚLĄSKA LIGA MŁODZIKÓW III-rzut B-B

XIX OGÓLNOPOLSKI FINAŁ CZWARTKÓW LEKKOATLETYCZNYCH - ŁÓDŹ

Po serii 6 zawodów oraz finale miejskim kończącym  cykl „II Skoczowskich Czwartków LA” przyszedł czas na udział w finale ogólnopolski. Wzięła w nim udział 37-osobowa ekipa reprezentująca Skoczów.  Najlepszy wynik osiągnął uczeń klasy 4 – Dawid Oleś (SP 1 Brenna Leśnica), który w biegu na 1000 m zdobył srebrny medal. W pierwszej dziesiątce znalazł się jeszcze Radosław Greń (SP Górki Wlk.), który na dystansie 1000 m ale wśród 6-klasistów zajął 6 miejsce (obaj chłopcy to podopieczni Tomasza Dybczyńskiego). Również 6 miejsce wywalczyła uczennica przygotowywana przez Zdzisława Kołodziejczyka – Magdalena Rodenko (SP 7 Pogórze). Magda rywalizowała z uczennicami klas 5 na dystansie 60 m.
 

Czytaj więcej: XIX OGÓLNOPOLSKI FINAŁ CZWARTKÓW LEKKOATLETYCZNYCH - ŁÓDŹ

XXV CROSS ŚWIĘTOJAŃSKI im. JANA MARKA

Za nami kolejny, jubileuszowy - XXV Cross. Pogoda jak zwykle dopisała, zawodnicy nie zawiedli więc można się cieszyć, że impreza się udała. Więcej na temat zawodów znajdziecie w zakładce na głównej stronie, a tutaj tylko przdstawiamy odnośniki do strony ox.pl  i strony skoczowskiej , które napisały kilka słów i porobiły wiele zdjęć.

MISTRZOSTWA ŚLĄSKA w LEKKIEJATLETYCE

Przez minione dwa weekendy lekkoatleci z całego śląska walczyli o medale i tytuły mistrzowskie. Wśród nich znaleźli się również zawodnicy pogórskiej sekcji LA. Najpierw w Sosnowcu w dniach 8-9.06.2013 startowali zawodnicy w kategoriach seniorów i juniorów. Z tych zawodów przywieźliśmy dwa medale: podopieczny trenera Z. Kołodziejczyka – Marcin Szafarczyk zdobył srebro w biegu na 800 m ( 2.05,05 min) oraz trenowany przez W. Witczaka - Bartosz Kołodziejczyk zdobył brąz w rzucie młotem 6 kg (33,58 m).  Bardzo dobry wynik uzyskał również Przemysław Strządała w biegu na 400 m – 50,44 sek. ( II klasa sportowa) niestety czas ten dał mu tak nielubiane przez wszystkich 4 miejsce. Tydzień później 16.06.2013 r. na stadionie w Wapiennicy spotkali się zawodnicy z kategorii wiekowej młodzik i dziecko starsze.
 

Czytaj więcej: MISTRZOSTWA ŚLĄSKA w LEKKIEJATLETYCE

MITING JUNIORÓW w CZĘSTOCHOWIE

Kolejne zawody w Częstochowie. Tym razem stadion Budowlanych gościł juniorów. Nasi najstarsi zawodnicy startowali ze zmiennym szczęściem ale udało się uzyskać dwie nowe "życiówki" i kilka niezłych wyników.
 

Czytaj więcej: MITING JUNIORÓW w CZĘSTOCHOWIE

Jesteś tutaj: Start