Aktualności

WYNIKI II KOLEJKI SPOTKAŃ

Dobry mecz rozegrali nasi seniorzy pokonując 2:1 LKS Kończyce Małe.

Wyniki biegów dzieci i młodzieży - 2013

Wyniki biegów dzieci i młodzieży
 

Czytaj więcej: Wyniki biegów dzieci i młodzieży - 2013

MEDAL MISTRZOSTW POLSKI dla MARII BOCHENEK

10.08.2013 r. w Piwnicznej odbył się bieg alpejski na dystansie 10,1 km (+/-1038m). Była to 3 edycja imprezy pod nazwą MOUNTAIN MARATHON – Bieg na Radziejową. W ramach tego biegu rozegrane zostały Mistrzostwa Polski Weteranów. Wzięła w nich udział nasza zawodniczka, pani Maria Bochenek, która w kategorii K 45 zajęła 2 miejsce zdobywając srebrny medal i tytuł wicemistrzyni Polski. Czas pani Marii to 1 godzina i 34 minuty. Gratulujemy !!!

JAN MAREK - samotnik o wielkim sercu.

Urodził się 13 stycznia 1931 roku w Pogórzu. Ojciec był kolejarzem, matka ze znanej i zasłużonej rodziny Bączków – prowadziła niewielkie gospodarstwo i wychowywała pięcioro dzieci.

Szkołę powszechną rozpoczął przed wojną, a ukończył dopiero po jej zakończeniu. Potem trudnił się furmanką, ale za radą matki podjął naukę w Szkole Rolniczej w Międzyświeciu. Nakaz pracy odrabiał w Opolu, a służbę wojskową w Starogardzie Szczecińskim. Mimo, że ciągnęło go do świata, wrócił na ojcowiznę, do rodzinnego gospodarstwa, do Pogórza.

Pracował w wydziale rolnictwa Rady Powiatowej w Cieszynie, a następnie w Brennej, Ochabach, Dębowcu i Skoczowie. Zajmował się organizacją szkoleń rolniczych, pokazów, był członkiem komisji przydzielających traktory czy materiały budowlane. Ceniono go za świetną znajomość terenu, fachowość, a najbardziej za uczciwość. Traktor kupił jako ostatni z posiadających przydział...

Czytaj więcej: JAN MAREK - samotnik o wielkim sercu.

Jesteś tutaj: Start